Aktualności

Święto(a) 15. sierpnia! 2019.08.19

Dziś obchodzimy dwa święta: państwowe i kościelne. 15 sierpnia przypada Święto Wojska Polskiego oraz Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny (Matki Boskiej Zielnej).

Dożynkowe inspiracje 2019.08.19

Mieszkańcy gminy Ropa (przy trasie Grybów- Gorlice) 15 sierpnia uroczyście obchodzili Dożynki Gminne. W skład gminy wchodzą trzy sołectwa nad rzeką Ropą: Ropa, Łosie, Klimkówka w otoczeniu wzgórz Beskidu Niskiego.

Dymisja marszałka 2019.08.13

W ubiegły piątek (9 sierpnia) marszałek Sejmu Marek Kuchciński złożył dymisję. Nowym marszałkiem została minister spraw wewnętrznych i administracji Elżbieta Witek.

Ekologia po sąsiedzku 2019.08.08

Problem jest ogromny. Idąc wzdłuż Kamienicy tylko przez kilkadziesiąt minut, zebraliśmy kilkadziesiąt worków odpadów. Jasno widać- system działa źle. Niedawno byliśmy świadkami dyskusji w Radzie Miasta nt. cen śmieci, wody, funkcjonowania firm itd.. Widać że, ten mechanizm nie jest dopracowany

Zlot zabytkowych samochodow do regionu 2019.08.04

Sądeczanie wypoczywają dzisiaj w Miasteczku Galicyjskim rodzinnie. Co się tam dzieje? Na dziedzińcu miasteczka głównymi bohaterami są piękne, zabytkowe samochody.

Wybory 2019: poseł Czerwiński pyta o sądeczankę… 2019.03.30

GDDKiA w Krakowie unieważniła ostatnio dwa przetargi na budowę łącznika obwodnicy zachodniej i północnej Nowego Sącza i Chełmca, ale także na przygotowanie dokumentacji projektowej dla obwodnicy Piwnicznej-Zdrój. Złożone oferty przewyższały, i to znacznie, zarezerwowane środki na te zadania.

Nowelizacja ustawy o OZE - nowe przepisy wejdą w życie w lipcu. 2018.06.07

W Sejmie odbyło się drugie czytanie rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o odnawialnych źródłach energii oraz niektórych innych ustaw. Posłowie zadeklarowali przyjęcie w głosowaniu projektu po uwzględnieniu zgłoszonych poprawek - czytamy w BiznesAlert.pl.

Leszek Zegzda wśród kandydatów PO na Prezydenta Nowego Sącza 2018.06.07

Członek zarządu województwa małopolskiego Leszek Zegzda jest w gronie czterech kandydatów rozważanych przez PO przed jesiennymi wyborami prezydenta Nowego Sącza. Spekulacje oficjalnie potwierdza na antenie Radia Kraków poseł PO Andrzej Czerwiński...