Dożynkowe inspiracje

(RADOŚĆ ŻYCIA- czyli muzyka, śpiew, taniec i ekologia)

Mieszkańcy gminy Ropa (przy trasie Grybów- Gorlice) 15  sierpnia uroczyście obchodzili Dożynki Gminne. W skład gminy wchodzą trzy sołectwa nad rzeką Ropą: Ropa, Łosie, Klimkówka w otoczeniu wzgórz Beskidu Niskiego.

Było sakralne podziękowanie Bogu za plony z prośbą o błogosławieństwo zbiorów podczas mszy świętej. Był barwny korowód dożynkowy z wieńcami. Były pieśni ludowe i oracje dożynkowe. Na stadionie sportowym z dostojnością i powagą parlamentarzystów oraz wszystkich obecnych powitał wójt gminy Karol Górski.

Po trudach pracy przyszedł czas na radość. To, że dziś możecie się cieszyć, zawdzięczacie swojej ciężkiej pracy, za którą należy się wam ogromny szacunek i podziękowanie. Rozumiecie, że współdziałanie całej społeczności daje poczucie siły,  a realizowane przedsięwzięcia dają efekty.- mówił poseł na Sejm RP Andrzej Czerwiński.

Duże zainteresowanie wzbudzały stoiska z regionalnymi  wypiekami. Program artystyczny tegorocznych dożynek zachęcał przybyłych do zabawy. Były występy zespołów Okaryna, Pogórzanie, Ropioczki. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również koncerty zespołów Sounds of Lion oraz Turnioki. Wszystkich do późnych godzin nocnych do tańca zachęcał zespół Mark Band.