Kolorowa Łabowska jesień…

W minioną niedzielę (15 września)  licznie zgromadzeni w malowniczym parku mieszkańcy Łabowej powitali nadchodzącą jesień.  Były liczne występy zespołów regionalnych, konkursy,  degustacja tradycyjnych potraw…

Historia Jesieni Łabowskiej sięga 1976 roku, kiedy w  kilku gminach powiatu nowosądeckiego zrodził się pomysł wspólnego organizowania Złotej Jesieni Popradzkiej. Idea z lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku jest wciąż żywa w Łabowej. Zmianie uległ tylko tytuł ze Złotej Jesieni na Jesień Łabowską. Wydarzenie kulturalne już na stałe wpisało się w krajobraz kulturalny gminy i jest ważnym elementem życia mieszkańców.

Podczas tegorocznej edycji swoje umiejętności wokalne i taneczne zaprezentowali  dzieci ze Szkoły Podstawowej w Maciejowej, zespoły tańca nowoczesnego Level, Primo, Fops, Freaks, Flash, dziecięce zespoły wokalne Śpiewające Nutki i Melodynki z GOK w Łabowej, zespół Jesteśmy, Roztoczanka, Violka Marcinkiewicz z zespołem i Magik Band. 

Łabowa jest piękną miejscowością. Jest jednocześnie przykładem dobrze funkcjonującej gminy. Występy dzieci, które mieliśmy okazję oglądać przed chwilą najlepiej świadczą o tym, że w małych miejscowościach pod opieką świetnych nauczyli też  można rozwijać swój talent.- mówił poseł na Sejm RP Andrzej Czerwiński

Do spróbowania regionalnych potraw serwowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich nie trzeba było nikogo namawiać. Ogromną popularnością wśród zgromadzonych gości cieszyła się loteria fantowa, przygotowana przez  bibliotekę. Dmuchane zjeżdżalnie, animacje, Bajkowy Plac Zabaw sprawiły ogromna frajdę najmłodszym. Imprezę zakończyła zabawa taneczna.