Leszek Zegzda wśród kandydatów PO na Prezydenta Nowego Sącza

Członek zarządu województwa małopolskiego Leszek Zegzda jest w gronie czterech kandydatów rozważanych przez PO przed jesiennymi wyborami prezydenta Nowego Sącza. Spekulacje oficjalnie potwierdza na antenie Radia Kraków poseł PO Andrzej Czerwiński. Teraz trwa badanie kandydatur a do starcia wystawiony zostanie ten z największymi szansami.

resize900x500_21a1be2fad9204ff9cae6158cd668cca


- Prowadzimy badania opinii publicznej, takie przekrojowe. W różnych układach, pierwsza, druga tura, kto z kim ma jakie szanse – zdradza poseł Czerwiński. - Wyniki będziemy mieli na początku czerwca, one zostaną potem opracowane. Decyzje spokojną, wyważoną, również uwzględniającą to, co dzieje się u konkurentów podejmiemy około 15 czerwca.

W rozmowie z Radiem Kraków poseł Czerwiński stanowczo ocenił też, że to władze Nowego Sącza ponoszą odpowiedzialność za korki, które sparaliżowały miasto po zamknięciu mostu Heleńskiego. W jego opinii gmina Chełmiec ma rację, krytykując prezydenta Ryszarda Nowaka za niewłaściwe przygotowanie inwestycji. Zapytany o to, jak sytuacja odbije się na wynikach wyborów samorządowych, poseł Czerwiński stwierdził, że w jego opinii wójt Chełmca zyska a stracą władze Nowego Sącza.

- Pozytywną wypłatę dostanie wójt Stawiarski, który pokazał nie raz, że potrafi rozwiązywać problemy (…) W drugą stronę zapłaci nasza władza, która w arogancki sposób, ani nie potrafiła zająć się sprawami sportu na najwyższym poziomie, ani nie potrafi się zająć podstawowymi inwestycjami, którymi żyją miasta podobnej wielkości jak Nowy Sącz – uważa lider sądeckiej PO.
Źródło: radiokrakow.pl