Nawojowa- centrum małopolskiego rolnictwa

Nawojowa-  centrum małopolskiego rolnictwa

W sobotnie przedpołudnie (7 września) w Nawojowej uroczyście zainaugurowano XXIX  Międzynarodową wystawę rolniczą Agropromocja 2019. Ponad 400 firm z branż rolniczych i okołorolniczych. Wystawcy indywidualni, twórcy ludowi, właściciele gospodarstw agroturystycznych, producenci żywności ekologicznej. Koncerty, degustacje regionalnych przysmaków, promocja regionów to tylko nieliczne atrakcje tegorocznego programu.

Wystawa stanowi niepowtarzalną okazję do zapoznania się z nowoczesnymi rozwiązaniami w zakresie produkcji rolnej, mechanizacji rolnictwa, ekologii i ochrony środowiska, przetwórstwa rolno-spożywczego, budownictwa wiejskiego jak również z bogactwem dziedzictwa kulturowego, kulinarnego i folkloru małopolskiej wsi. 

Agropromocja to doskonała okazja do przedstawienia dorobku gospodarczego i kulturowego naszego regionu- produktów regionalnych, rękodzieła, agroturystki, lokalnych przedsiębiorców itd. Ta największa w całej Małopolsce wystawa rolnicza ma również charakter rekreacyjno rozrywkowy i jest ciekawym sposobem na spędzenie wolnego czasu. mówi poseł na Sejm Andrzej Czerwiński

Organizatorami są  Małopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego z. s. w Karniowicach oraz Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Nowy Sączu. Wystawa potrwa do niedzieli (8 września).

 Kolejna XXX jubileuszowa wystawa już za rok…