NOWA HALA SPORTOWA W STARYM SĄCZU

W Starym Sączu przy Szkole Podstawowej nr 1 im. ks. prof. Józefa Tischnera oddano do użytku pełnowymiarową halę sportową. Jej budowa nie byłaby możliwa bez dofinansowania z Programu Rewitalizacji przygotowanego przez poprzedni zarząd województwa w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

- Z przyjemnością przyjąłem zaproszenie na otwarcie tego obiektu. - mówi poseł na Sejm RP Andrzej Czerwiński. - Gratuluję organizatorom uroczystości nawiązania do idei olimpizmu, która jest mi bardzo bliska. Sport prócz wymiaru czysto zdrowotnego kształtuje charakter, uczy pracy w zespole, szacunku dla przeciwnika i zachęca do przezwyciężania własnych słabości. Gratuluję samorządowi starosądeckiemu skutecznego korzystania z możliwości jakie daje nam członkostwo we wspólnocie Unii Europejskiej.

Koszt budowy hali to 7,4 mln zł, a wartość dofinansowania z funduszy UE 5,4 mln. To niebagatelne dofinansowanie bez którego samorządowi trudno zrealizować podobne zadania. Inwestycja obejmowała budowę hali wraz z wyposażeniem, zapleczem sanitarnym, połączenie jej ze szkołą oraz budowę 38 miejsc parkingowych i zagospodarowanie terenów zielonych. Na trybunach może zasiąść ponad 200 osób, a hala ma wymiary 26 x 43 m, co oznacza możliwość gry na pełnowymiarowych boiskach do piłki siatkowej, ręcznej i koszykówki. Jest w pełni zintegrowana z budynkiem szkoły podstawowej i będzie służyła szkole, a w godzinach pozalekcyjnych mieszkańcom całej Gminy Stary Sącz i klubom sportowym.