Xxix Forum Ekonomiczne w Krynicy-Zdroju rozpoczęte

Ponad 200 paneli dyskusyjnych i wykładów, warsztaty, prezentacje narodowe i regionalne. Liczne wydarzenia kulturalne oraz debaty plenerowe zorganizowane pod hasłem „Europa jutra. Silna, czyli jaka?”. Tak w skrócie wygląda program tegorocznego forum, które potrwa od 3 do 5 września.

Od lat krynickie spotkanie prezesów największych spółek, ekspertów, przedstawicieli świata nauki, kultury, polityki, organizacji samorządowych i pozarządowych, jak również przedstawicieli mediów należy do  największych i najbardziej prestiżowych wydarzeń polityczno-ekonomicznych Europy. Jego organizatorem jest Fundacja Instytut Studiów Wschodnich.

Forum Ekonomiczne z małej konferencji, na którą w 1992 roku przyjechało około 100 uczestników (głównie z Polski) przeobraziło się w  największe i najbardziej znane spotkania przedstawicieli świata polityki i biznesu w Europie Środkowo–Wschodniej. W tegorocznym W tegorocznym polskim Davos będzie uczestniczyło kilka tysięcy gości z Europy, Azji Centralnej i USA. Obrady tradycyjnie obywać się będą w Centrum Konferencyjnym zlokalizowanym wokół deptaka w Krynicy-Zdrój (Pijalnia Główna, Dom Forum, Nowy Dom Forum, Stary Dom Zdrojowy, Nowy Dom Zdrojowy). Podobnie jak w latach poprzednich zostaną wręczone nagrody Forum Ekonomicznego w następujących kategoriach: Człowiek Roku, Firma Roku, Nowa Kultura Nowej Europy, Organizacja Pozarządowa Europy Środkowo-Wschodniej.

Niezaprzeczalnie Forum Ekonomiczne od lat  tworzy korzystny klimat  dla współpracy politycznej i gospodarczej w Europie. Poruszane są współczesne kwestie społeczne.  W Krynicy od lat padają ważne deklaracje dotyczące polityki gospodarczej, nie tylko tej  krajowej, ale i zagranicznej.  Opinie uczestników cytowane są w światowych  mediach. Szeroko komentują je liczni eksperci z różnych dziedzin. Forum to również idealna okazja do zaprezentowania walorów małopolski.mówi b. minister skarbu, poseł na Sejm RP Andrzej Czerwiński.